Denník N

Newsfilter: Nové časy, víťaz volieb nedokáže nájsť ministra zahraničných vecí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Šťuka Fico. 2. Majerský priznal dohodu s Ficom. 3. Silnejší Kaliňák, Blaha namiesto Blanára, obvinený Žiga.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Šťuka Fico

Robert Fico môže byť premiérom a zároveň ministrom zahraničných vecí. Tento scenár sa dostal do hry potom, čo podpredseda Smeru Juraj Blanár funkciu na poslednú chvíľu odmietol.

Fico by mal podľa informácií Denníka N viesť diplomaciu len dočasne, jeho pravou rukou by mal byť štátny tajomník a nie príliš známy kariérny diplomat Marek Eštok. Smer sa pokúša nájsť vhodného kandidáta, ak sa mu to nepodarí, ministrom sa stane Eštok.

Inými slovami, víťaz volieb, 24-ročná strana, ktorá päťkrát vyhrala voľby, z toho štyrikrát zostavovala vládu, nedokáže nájsť nominanta na ministra zahraničných vecí.

To je aj na domáce pomery absurdná situácia, ktorá ilustruje

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Juraj Blanár

KDH

Milan Majerský

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie