Denník N

Ak prezidentka odmieta Huliaka, prečo nie aj Kaliňáka

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prezidentka Zuzana Čaputová odmietla vymenovať za ministra životného prostredia Rudolfa Huliaka. Argumentuje tým, že je jej povinnosťou zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov, a to Huliak nemôže ani predstierať. Kombinácia nekompetentnosti, zakonšpirovanosti a agresivity je u Huliaka nespochybniteľná.

Nerozumiem však tomu, prečo potom prezidentka s rovnakým argumentom neodmietla aj nomináciu Roberta Kaliňáka. On už ministrom bol a dopadlo to tak, že ústavný orgán zneužil na svoje hry, riadny chod ministerstva odovzdal do rúk mafie a sám si vyslúžil dve obvinenia, ktoré mu vymazal iba spolupracujúci generálny prokurátor Maroš Žilinka.

V prípade Kaliňáka nemáme iba obavy, či by zvládol byť dobrým ministrom. Máme istotu potvrdenú viacerými rozhodnutiami súdov, že to tak v Kaliňákovom prípade v minulosti nebolo.

Nie je dôležité, že doteraz bol ministrom vnútra a teraz by mal byť ministrom obrany. Obe

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Robert Kaliňák

Rudolf Huliak

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie