Denník N

Newsfilter: Zuzana Čaputová chce zabrániť aspoň najväčšej personálnej katastrofe

Rudolf Huliak a Andrej Danko. Foto N – Mária Benedikovičová
Rudolf Huliak a Andrej Danko. Foto N – Mária Benedikovičová

1. Prezidentka vystrieľala všetky náboje. 2. Tak predsa to bude Blanár. 3. Markíza zásobila parlament i vládu na desaťročia. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Prezidentka vystrieľala všetky náboje

Zuzana Čaputová nevymenuje Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia. Podľa nej riadny chod ministerstva životného prostredia nemôže zabezpečiť človek, ktorý svojimi vyjadreniami neguje dlhodobo platnú environmentálnu politiku štátu a medzinárodné záväzky.

Všetko prebil. Huliak podľa prezidentky neuznáva vedecký konsenzus o zmene klímy a verejne schvaľuje násilné vyrovnanie sa s názorovými oponentmi. Prezidentka preto požiadala Roberta Fica o nový návrh kandidáta. K iným nomináciám výhrady nemá.

Zuzana Čaputová urobila nutné minimum.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie