Denník N

Je zadĺžený, aj keď ročne zarába 1,5 milióna. Úpadok mladej hviezdy Juventusu sa začal nevinnou otázkou spoluhráčovi

Nicolo Fagioli patrí k najväčším talentom na svete. Aktuálne však prežíva peklo. Foto - TASR/AP
Nicolo Fagioli patrí k najväčším talentom na svete. Aktuálne však prežíva peklo. Foto – TASR/AP

Čo mi prešlo cez editora – newsletter.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Futbalistov si predstavujeme dvojako – ako gladiátorov, na ktorých sa chodíme s radosťou pozerať do futbalových arén, máme na stene ich plagáty, a keď urobia čosi zlé, pálime ich dresy. Alebo potom ako bláznov odtrhnutých od reality, žijúcich v slonovinovej veži, ktorí zarábajú toľko, že to už prestáva dávať zmysel.

Milionári s desiatkou áut, súkromným lietadlom, v drahom oblečení a s modelkami po boku. Zamyslite sa teraz ešte raz. Dám vám na to nesmierne tragický príbeh chlapca, ktorý mal všetko, stále patrí k najväčším talentom svetového futbalu, v nízkom veku už hral aj za reprezentáciu Talianska, no… zároveň plakal, keď bol vystriedaný v jednom zápase Juventusu, pretože naňho doľahol strach z vyhrážok, ktoré hovorili jasne: zaplať alebo ti polámeme nohy.


Nicolò Fagioli.

Bezproblémový supertalent ako vystrihnutý z populárnej hry Football Manager. Odchovanec Juventusu, šikovný stredopoliar. Juventus prebudoval klub, mladý Talian ukazujúci sa takýmto štýlom bol čímsi ako David Beckham pre Manchester United alebo Gavi s Pedrim pre Barcelonu. Taliansky klenot hrajúci za najlepší taliansky klub ostatného desaťročia.

Má 22, v minulom roku si zahral za reprezentáciu Talianska, s Juventusom už oslavoval titul a v minulom roku sa stal najlepším mladým hráčom talianskej Serie A. Keď sa v tomto momente pozriete na Transfermarkt, pri jeho mene svieti hodnota – 35 miliónov eur. Keby ho ktosi chcel, Juventus by získal aj 50-60 miliónov.

Jeden z najlepších mladých futbalistov na svete so žiarivou budúcnosťou.

Alebo aj nie.

V roku 2021 si na zraze talianskej dvadsaťjednotky všimol, ako Sandro Tonali čosi ťuká na mobile. Spýtal sa ho, o čo ide, a jeho odpoveď bola presne to, čo bude ľutovať do konca života, pretože mu dosť možno zničila kariéru. Tonali mu totiž predstavil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Čo mi prešlo cez editora

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie