Denník N

Dilema KDH: čo s nápadom Fica na zákaz adopcií detí pármi rovnakého pohlavia? „Slaninka hodená kuťom,“ hodnotí Mikloško

František Mikloško, za ním predseda KDH Milan Majerský a europoslankyňa Miriam Lexmann. Foto - TASR
František Mikloško, za ním predseda KDH Milan Majerský a europoslankyňa Miriam Lexmann. Foto – TASR

Je to nevykonateľný a podľa mojej mienky nezmyselný zákon, ktorým by Fico len odpútaval pozornosť, povedal František Mikloško o ústavnom zákaze adopcií detí pármi rovnakého pohlavia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) mieri do opozície, no budúci vládni politici napriek tomu avizujú, že s hnutím rátajú pri presadzovaní zmien v kultúrno-etických témach.

„KDH mohlo pred voľbami veľmi dobre čítať naše postoje, ktoré sa v mnohých okolnostiach zhodujú,“ vravel po voľbách budúci vicepremiér Robert Kaliňák zo Smeru. „Tak ako sme napríklad zakotvili do ústavy definíciu manželstva, tak je pravdepodobné v týchto veľmi búrlivých časoch zakotviť mnoho ďalších vecí, na ktorých Slovenská republika stojí, že by mali byť v ústave.“

Aj poslanec Tomáš Taraba (klub SNS) týždeň po voľbách v RTVS hovoril, že by chceli s konzervatívnymi poslancami z KDH – ale aj z Matovičovho hnutia OĽaNO – formovať ústavné väčšiny.

„Keď už sa nechcú baviť o vstupe do vlády, tak aspoň je dobre sa baviť o zmene ústavy,“ vravel a pridal aj konkrétne príklady. „Bude treba riešiť, aby politické mimovládky nemohli chodiť po slovenských školách a robiť si tam korzo bez súhlasu rodičov.“

Politici KDH zatiaľ vysielajú protichodné signály o tom, ako sa hnutie

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

František Mikloško

KDH

LGBTI+

Milan Majerský

Robert Fico

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie