Denník N

Danko bol pre neho smiešny politik, chcel dekriminalizovať Tisa: kto je Roman Michelko, ktorý by rád rozdelil RTVS

Roman Michelko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Roman Michelko. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Poznáme sa 15 rokov, máme za sebou rôzne obdobia vzťahov, ale tak to má byť. Verím, že priateľské podanie ruky nás spoločne dostane do parlamentu,“ povedal začiatkom júna Andrej Danko a podal ruku politickému komentátorovi a bývalému kandidátovi strany Vlasť Romanovi Michelkovi.

A stalo sa – Michelko sa ako jedna z tvárí dezinformačnej scény prekrúžkoval z 15. miesta na kandidátke SNS do parlamentu. Michelko pritom v minulosti o Dankovi nemal vysokú mienku. Keď sa v predošlých parlamentných voľbách SNS nedostala do Národnej rady, Michelko cez svoj youtubový kanál radil delegátom SNS, aby zmenili lídra. Na Dankovu adresu takisto povedal, že je ako politik smiešny.

Dnes je však všetko inak a Michelko po voľbách tvrdí, že poslanecký klub SNS bude pod vedením Andreja Danka stabilný. Predseda SNS má podľa Michelka „dosť sociálnej inteligencie“ a chápe, že každý jeden z členov klubu má nejakú agendu, ktorú chce presadzovať v budúcej koalícii. SNS má 10 poslancov, no iba Danko je členom strany.

Michelko vyštudoval Filozofickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v odboroch filozofia -história a politológia. V minulosti komentoval politickú situáciu aj vo verejnoprávnych médiách, v Udalostiach a komentároch RTVS bol podľa svojich slov častým hosťom, spoločne s Eduardom Chmelárom.

„Po kandidatúre za Vlasť mi to zarezali. Podstatné je pre mňa nie to, kde hovorím, ale čo hovorím. Mne nikdy nikto nenašiel žiadnu konšpiráciu,“ obhajuje svoje pôsobenie na dezinformačných weboch Michelko.

Na rozdiel od svojich nových poslaneckých kolegov za SNS verejne nehovorí o tom, že chce v parlamente riešiť chemtrails (konšpiračná teória, podľa ktorej sú z lietadiel do vzduchu rozprašované škodlivé látky či vírusy a baktérie s cieľom poškodiť zdravie človeka -pozn. red.) ako napríklad lekár a šéf TV Slovan Peter Kotlár.

Matičiar Michelko sa však v uplynulých rokoch pravidelne zúčastňoval protivládnych protestov, spoluorganizoval aj jeden z protestov proti podpisu obrannej zmluvy s USA a bol aj jedným z komentátorov ruského propagandistického webu Sputnik News.

Okrem toho sa objavoval na TV Slovan ako hosť Martiny Šimkovičovej a Petra Kotlára, diskutoval s antisemitom a internetovým agresorom Danielom Bombicom a redaktorsky sa podieľal na vysielaní Slobodného vysielača. „Pozdravujeme nášho redaktorského kolegu Romana Michelka (z relácií Trikolóra a Politické rozhovory), prajeme mu úspešné fungovanie v NR SR, prípadne vo vláde SR, a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu,“ napísal po voľbách na Facebooku Slobodný vysielač.

Zdroj: FB R. M.

Politik nemôže byť smiešny

Ako sa vlastne politický komentátor Michelko dostal na kandidátku SNS? Po sneme SNS v septembri 2020 natočil video, v ktorom kritizoval stranu, že za zlý výsledok vo voľbách nevyvodila politickú zodpovednosť.

„Danko začal dobre, ale veľmi rýchlo sa stal smiešnym. V politike môžete byť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

SNS

Slovensko

Teraz najčítanejšie