Denník N

Prieskum Focusu: Aj voliči Hlasu odmietli koalíciu s PS, najviac spokojní sú voliči Smeru a SNS

Peter Pellegrini a Andrej Danko pri podpisovaní koaličnej dohody. Foto N - Tomáš Benedikovič
Peter Pellegrini a Andrej Danko pri podpisovaní koaličnej dohody. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Povolebný prieskum Focusu ukazuje:

  • že jasná väčšina voličov Hlasu chcela vládu so Smerom a SNS;
  • aká veľká časť voličov PS, SaS a KDH by brala vládu s Hlasom;
  • aj kedy boli voliči po voľbách spokojnejší.

Slovensko je po voľbách rozdelené. Viac ako tretina ľudí je spokojná s výsledkom volieb, približne rovnaká skupina je nespokojná. Ukazuje to prieskum agentúry Focus na vzorke 1014 respondentov, ktorý sa uskutočnil v dňoch 11. až 17 októbra. Voľby boli 30. septembra.

Zvyšok Slovenska nemá pozitívnu ani negatívnu emóciu.

Najviac spokojní sú s voľbami voliči strán novovznikajúcej vládnej koalície – 98 percent voličov Smeru, za nimi voliči SNS s 87 percentami a na treťom mieste sú voliči Hlasu s 80 percentami.

Najmenej spokojní sú voliči Progresívneho Slovenska – nespokojných je až 83 percent z nich. PS skončilo vo voľbách druhé s výsledkom 18 percent, čo je výrazne najviac z celej opozície. Nespokojnosť voličov strany vyplýva určite z toho, že strana napokon nevyhrala voľby, a predovšetkým z toho, že nezostavovala vládu.

S výsledkom volieb sú výrazne nespokojní aj voliči OĽaNO a nasledujú voliči SaS.

Aj voliči Hlasu by si vybrali vládu so Smerom a SNS

Prieskum agentúry Focus zároveň ukazuje, že pre výrazne väčšiu časť obyvateľov Slovenska je vláda Smeru, Hlasu a SNS prijateľnejšia, ako by bola koalícia PS, Hlasu, KDH a SaS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Peter Pellegrini

Robert Fico

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie