Denník N

Newsfilter: Fica to ťahá na poburujúce výlety s Orbánom 

Ilustrácia N – Soňa Ševčíková
Ilustrácia N – Soňa Ševčíková

1. EÚ aj NATO kritizujú Orbána za Putina, podľa Fica zabodoval. 2. Ospravedlnenie Kaliňákovi upiekli na generálnej prokuratúre, ministerstvo dalo len pečiatku. 3. Pellegrini sa trafil. Je tam, kde ho chce mať jeho voličstvo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. EÚ aj NATO kritizujú Orbána za Putina, podľa Fica zabodoval

Budúci premiér Robert Fico sa vo štvrtkovom videu prihlásil k tomu, že ak by už bol vo funkcii, rovnako ako maďarský predseda vlády Viktor Orbán by sa zúčastnil ekonomického fóra takzvanej Novej hodvábnej cesty v Pekingu.

Zároveň by to znamenalo, že by si ako Orbán potriasol ruku s Vladimirom Putinom, čo je krok, za ktorý Budapešť ostro kritizujú členovia Európskej únie aj NATO. Vnímajú to ako zradu, lebo Orbán svojou politikou narúša európsku jednotu.

Robert Fico je pripravený ísť cestou Viktora Orbána: „Musí sa skončiť éra, že niekde sa nepatrí chodiť na návštevu, lebo tak to prikazuje jeden jediný správny názor.“

Fico takisto rozpráva

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hlas

Maroš Žilinka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Robert Kaliňák

Viktor Orbán

Komentáre

Teraz najčítanejšie