Denník N

High 5ive: Nová Perinbaba prichádza uzavrieť dielo Juraja Jakubiska

Záber z filmu Perinbaba a dva svety. Foto - Bonton
Záber z filmu Perinbaba a dva svety. Foto – Bonton

Pravidelný osobný výber počinov z mora (pop)kultúry, ktoré by vás mohli zaujať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

*

Ten príbeh by sa dal skúmať aj z klimatologického hľadiska, a teda, nakoľko je možné ovplyvňovať počasie. A hlavne, do akej miery ho človek svojím spôsobom života naozaj ovplyvnil. Úspech rozprávky Perinbaba však, samozrejme, tkvel v niečom inom. V snovej estetike režiséra Juraja Jakubiska (1938 – 2023).

O „dvojke“ sa hovorilo dlho a teraz, po 38 rokoch, naozaj prichádza. Premiéra bude 7. decembra, dnes už môžeme vidieť upútavku, plagát i fotografie. Publikum zrejme budú tvoriť deti detí či ich deti. V zverejnených záberoch vidno silnú postprodukciu, technológie divákom prinavrátia aj Giuliettu Masinu. Len či bude pri tom snežiť.

*

Bol prvým Afričanom, ktorý používal syntetizátory či programovateľné bicie a kombinoval ich s tradičnými hudobnými nástrojmi.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

High 5ive

Kultúra

Teraz najčítanejšie