Smiešna brankárska chyba aj hráči hádajúci sa o penaltu. Po londýnskom derby sa opäť bude hovoriť o rozhodcovi

Arsenal získal bod, hoci na ihrisku Chelsea prehrával o dva góly. Foto - TASR/AP
Arsenal získal bod, hoci na ihrisku Chelsea prehrával o dva góly. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Chvíľu sa zdalo, že Chelsea porazí Arsenal.

Aktuálne ten slabší a menej úspešný londýnsky klub mohol vyhrať proti kandidátovi na titul. Ešte v 77. minúte vyhrával 2:0.

Potom prišli dve obrovské chyby brankárov, ešte predtým sa hráči Chelsea pohádali o to, kto by mal kopnúť penaltu, a ten, kto ju mal kopnúť, mal dostať červenú kartu. Legenda anglického futbalu kritizovala pravidlo o ruke, a tak mali sociálne siete počas 90 minút neustály prísun kontroverzií a žartov.

Ale pekne po poriadku.

Čo sa dočítate v texte:

• že strelec prvého gólu Chelsea mal dostať červenú kartu;
  • že Palmerovi potom chcel spoluhráč pred penaltou zobrať loptu;
  • že domáci brankár spravil veľkú chybu;
  • a že podľa Garyho Linekera môže za situáciu okolo brankára Arsenalu Mikel Arteta.

Ako sa pobiť o penaltu

Zápas sa začal minútou ticha za zosnulého sira Bobbyho Charltona, legendu Manchestru United aj celého anglického futbalu.

Už v 8. minúte mal dostať Cole Palmer červenú kartu. Zozadu, po odohratí lopty spodkom kopačky, šliapol do členka Gabrielovi Jesusovi. Dostal však žltú a mohol pokračovať.

V kontroverznom zápase Liverpoolu proti Tottenhamu spred takmer mesiaca (to je ten, v ktorom bol odpískaný šialený ofsajd a rozhodcovia si potom za to týždeň nezapískali) za takmer identický faul dostal červenú kartu Curtis Jones. Kritizovali to odborníci, nič však nezmohli a spolu s vyššie spomenutým rozhodnutím to výrazne ovplyvnilo zápas.