Denník N

Taraba nevylúčil, že nahradí Huliaka. Nominácia SNS na ministra sa vyrieši do utorka

Tomáš Taraba a Rudolf Huliak. Foto - N
Tomáš Taraba a Rudolf Huliak. Foto – N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Neplánujem to, ale nie je to vylúčené,“ odpovedal poslanec za SNS Tomáš Taraba v relácii Na telo televízie Markíza na otázku, či by mohol byť novým ministrom životného prostredia. Ešte vo štvrtok hovoril, že na túto funkciu nebol oslovený a „nie je v hre“.

Koalícia Smer, Hlas a SNS už týždeň čelí kritike za to, že do vedenia rezortu životného prostredia navrhla starostu Očovej Rudolfa Huliaka, ktorý spochybňuje klimatickú krízu a útočí na mimovládne organizácie. S Huliakovou nomináciou má problém aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá tento týždeň vyhlásila, že ho do funkcie nevymenuje.

SNS na nominácii doteraz trvala, prezidentku za jej rozhodnutie kritizuje aj strana Smer. Robert Fico sa Huliaka zastal aj v nedeľu.

SNS podľa Tarabu čakajú v pondelok rokovania s budúcim predsedom vlády Ficom, kde si ozrejmia, či nominácia Huliaka na ministra ohrozuje vymenovanie celej vlády.

„Pre nás je partnerom pre debatu Robert Fico,“ povedal Taraba v Markíze a dodal, že od lídra Smeru zatiaľ nepočul, že by na nominácii Huliaka padalo vymenovanie celej vlády.

Nová vládna koalícia chce, aby sa v stredu konala ustanovujúca schôdza parlamentu.

Aký je plán B?

Taraba v nedeľu povedal, že v rámci klubu SNS už pracujú s rôznymi scenármi – jedným z plánov je, že dodajú nového kandidáta. Ďalším plánom je, že by si v koalícii vymenili

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Rudolf Huliak

SNS

Tomáš Taraba

Slovensko

Teraz najčítanejšie