Denník N

Týždňový newsfilter: Fico vie, čo má urobiť, aby v stredu prevzal moc, a aj to urobí

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Danko ani Huliak nebudú stáť v ceste. 2. Fico je s prezidentkou spokojný. 3. Pellegrini 2024.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič 

1. Danko ani Huliak nebudú stáť v ceste

Robert Fico v nedeľu zo svojej terasy natočil video, v ktorom kritizuje prezidentku za to, že odmietla nomináciu Rudolfa Huliaka na ministra životného prostredia, trvá na novom mene a kompletnom zozname členov vlády, a pokým ho nedostane, vládu nevymenuje.

Predseda Smeru tvrdí, že Zuzana Čaputová zneužíva svoje postavenie, keďže „vie, že v ústave nie je žiadna sankcia za takéto marenie výsledkov parlamentných volieb“. Obviňuje ju, že „zdržiava“ aj preto, aby mohla úradnícka vláda dokončiť nákupy zbraní.

Robert Fico sa dopustil očakávaného folklóru a vo svojej reakcii obsahom ani formou neprekvapil. V tomto prípade platí, že dôležitejšie než to, čo zaznelo, je to, o čom nahlas nehovorí.

Len jeden scenár. Ak chce byť v stredu vymenovaný za predsedu vlády a vo štvrtok letieť na prvý samit do Bruselu, má niečo vyše 24 hodín, aby priniesol prezidentke náhradu za Huliaka. Žiadna iná alternatíva neexistuje.

Predseda Smeru

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie