Denník N

Mercedes sa zlepšuje, no Hamiltona diskvalifikovali. Verstappen dominuje aj na aute, ktoré už nevylepšujú

Lewis Hamilton . Foto - TASR/AP
Lewis Hamilton . Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Zaujímalo by ma, čo by sa stalo, keby Mercedes pri prvej zastávke nestrávil niekoľko kôl uvažovaním o jedinom zastavení. Strata siedmich sekúnd na Maxa pri prvej zastávke. Zaujímalo by ma, či by dnes dokázal Lewis vyhrať,“ zhodnotil krátko po skončení pretekov bývalý pilot F1 a expert Sky Sports Karun Čandhok.

V tej chvíli ešte netušil, že akékoľvek podobné úvahy budú o pár hodín bezpredmetné.

Lewis Hamilton skončil v zlepšujúcom sa Mercedese druhý. Viac ako tri hodiny po skončení veľkej ceny ho však spoločne so šiestym Charlesom Leclercom z Ferrari diskvalifikovali za nedodržanie technických pravidiel.

Medzinárodná automobilová federácia po každých pretekoch náhodne kontroluje hrúbku dosky podlahy, ktorá má byť podľa pravidiel po pretekoch jeden centimeter s toleranciou 0,1 milimetra. Monoposty Hamiltona a Leclerca tento limit nesplnili.

Veľmi pekne to naznačuje toto porovnanie, ktoré zachytáva prejazd monopostov Ferrari, Mercedesu a Red Bullu totožnou zákrutou:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boxová ulička

Formula 1

Motorizmus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie