Denník N

Budúci minister práce Tomáš: u Mečiara nakrúcal zásah v Elektre, zlákal ho Kaliňák, pre Fica je najväčší zradca

Robert Fico a Erik Tomáš, keď ešte boli spolu v Smere. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Erik Tomáš, keď ešte boli spolu v Smere. Foto N – Tomáš Benedikovič

Keď Erik Tomáš opustil Roberta Fica, hovoril, ako bol v Smere najaktívnejším poslancom, no nemal významnú funkciu. V Hlase Petra Pellegriniho naňho pri zostavovaní vlády mysleli, bude ministrom práce. Známym sa stal vďaka Markíze, rovnako ako nastupujúca ministerka kultúry Martina Šimkovičová.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Poslanec Hlasu Erik Tomáš, ktorý roky robil mediálneho poradcu Robertovi Ficovi, sa mal stať ministrom už pred piatimi rokmi za Smer. Ficova strana ho chcela po vražde Jána Kuciaka za ministra kultúry, od jeho nominácie upustila, keď sa proti nemu začali ozývať umelci a herec Marek Majeský opísal, ako si uňho nádejný člen vlády zháňal kvôli funkcii pozitívne hodnotenie.

Smer napokon do rekonštruovaného kabinetu Petra Pellegriniho, ktorý na jar 2018 prebral moc po odchode premiéra Fica, uprednostnil za ministerku Ľubicu Laššákovú.

Pri zostavovaní štvrtej vlády Roberta Fica už Erik Tomáš neobišiel naprázdno, Hlas mu splnil sen o ministerskej stoličke. Bude viesť rezort práce, sociálnych vecí a rodiny a jeho šéfom vo vláde bude predseda Smeru Fico, ktorého v lete 2020 spolu s Pellegrinim opustil a prestúpil do Hlasu.

Fico kedysi niesol rozchod ťažko a hovoril o „zradcoch“. Viacerí politici Smeru a Hlasu, s ktorými Denník N hovoril, sa zhodli, že hoci má Fico „ťažké srdce“ na Pellegriniho, za najväčšieho zradcu považuje práve Tomáša, s ktorým bol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Erik Tomáš

Ficova vláda

Hlas

Peter Pellegrini

Robert Fico

Smer

Slovensko

Teraz najčítanejšie