Denník N

Prednosta z východu ostro kritizuje úradníkov v Bratislave, že nechcú pomôcť ľuďom zasiahnutým zemetrasením

Popraskané steny na dome v Baškovciach. Foto - TASR
Popraskané steny na dome v Baškovciach. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Bratislavčania, peniaze východ potrebuje! Aj tu žijú ľudia a tvoria Slovensko. Aj my sme Slovensko!“ píše na adresu úradníkov ministerstva vnútra prednosta Okresného úradu v Prešove Peter Harvan. Zároveň stojí na čele krízového štábu, ktorý v Prešovskom kraji po vyhlásení mimoriadnej situácie eliminuje dôsledky nedávneho zemetrasenia.

Na iných miestach svojho statusu je Harvan ešte ostrejší. Úradníkov Sekcie krízového riadenia rezortu vnútra sa pýta, či sa len vyhovárajú alebo majú nechuť do práce, obviňuje ich, že sa správajú alibisticky a že majú strach z Úradu pre verejné obstarávanie.

Prednosta je pritom sám štátnym úradníkom a jeho okresný úrad je súčasťou toho istého rezortu vnútra.

Ako pomôcť 

Združenie Donio organizuje zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutým zemetrasením na východe Slovenska. „Chceme pomôcť ľuďom so zničenými alebo s poškodenými príbytkami v najviac zemetrasením zasiahnutých obciach v spolupráci s ich starostami a starostkami. S prichádzajúcim jesenným a zimným obdobím budú títo ľudia potrebovať čo najskôr novú alebo opravenú strechu nad hlavou. Pridajte sa,“ vyzýva Zuzana Suchová, správkyňa Donio n. f.

Zbúranie domu môže stáť aj 50-tisíc eur

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Zemetrasenie na východe

Slovensko

Teraz najčítanejšie