Denník N

Budúci minister Taraba: V národných parkoch vám zakážu chodiť do lesa, zálohovanie PET fliaš je zlodejina

Tomáš Taraba Foto N - Tomáš Benedikovič
Tomáš Taraba Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované v utorok o 11:10 – Čo presadzoval Tomáš Taraba v oblasti životného prostredia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Tomáš Taraba sa v utorok stal novým kandidátom SNS na ministra životného prostredia. „Je úplne logické, že sa budeme baviť aj o mojom mene,“ povedal ešte v nedeľu v Markíze s tým, že dostal viac než 65-tisíc preferenčných hlasov a dopomohol SNS do parlamentu. Minulý týždeň ešte tvrdil, že nie je oslovený a ani nie je v hre.

V stredu bude ustanovujúca schôdza parlamentu a v ten deň by chcel Robert Fico, aby prezidentka vymenovala jeho vládu.

Taraba v zozname potenciálnych ministrov nahradil Rudolfa Huliaka, ktorého odmietla vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová. Prezidentka odmieta Huliaka s argumentmi, že chod ministerstva životného prostredia nemôže zabezpečiť človek, ktorý svojimi vyjadreniami neguje dlhodobo platnú environmentálnu politiku štátu a medzinárodné záväzky a aj verejne schvaľuje násilné vyrovnanie sa s názorovými oponentmi.

Pritom aj Tomáš Taraba útočí na mimovládne organizácie a ochranárov, hoci trochu iným slovníkom ako Huliak.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Klimatická kríza

Lesy SR

Ochrana prírody

Príroda

SNS

Tomáš Taraba

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie