Denník N

Týždeň v zdraví: Čo sa deje v mozgu pri depresii? Je nový test karcinómu ovária prelomom? Ultraspracované potraviny sú návykové

Ilustračné foto - JumpStory
Ilustračné foto – JumpStory

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

V dnešnom vydaní sa môžete dočítať:

  • či je nový test karcinómu vaječníkov prelomom v diagnostike;
  • ako vplýva depresia na mozog;
  • prečo je konzumácia ultraspracovaných potravín návyková.

Nový diagnostický test karcinómu ovária má vysokú úspešnosť

Všetci – vedci, lekári, preventisti a aj publicisti a novinári píšuci o zdraví – sa vždy vytešujú ako malé deti pod vianočným stromčekom, keď sa zadarí významný objav, posúvajúci medicínu opäť vpred. Poďme sa teda potešiť veľmi pozitívnou informáciou: nový diagnostický experimentálny test karcinómu ovária vyvinutý americkými vedcami má vysokú, až 91-percentnú úspešnosť.

Karcinóm ovária, presnejšie serózny karcinóm vysokého

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cesta k zdraviu

Duševné zdravie

Týždeň v zdraví

Každý utorok v prinášame najdôležitejšie informácie o zdraví, prevencii ochorení, ale aj praktické rady, ako sa pohybovať v slovenskom zdravotníctve a ako dostať to, na čo máte nárok. Newsfilter Týždeň v zdraví píšu pre Denník N lekári Tomáš Havran a Marek Karman, ktorí pripravujú newsletter Od môjho lekára.

Zdravie

Teraz najčítanejšie