Denník N

Ansu Fati mal byť nástupcom Messiho, zatiaľ sedí na lavičke Brightonu. S takými hráčmi nemôžeme robiť chyby, vraví tréner

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ansu Fati dal cez víkend svoj druhý gól v sezóne. Proti Manchestru City využil zaváhanie obrancu Manuela Akanjiho a znížil na 1:2. Jeho Brighton však napokon s úradujúcim majstrom Anglicka prehral.

Bol to symbol toho, kam sa dostala kariéra Fatiho, kedysi jedného z najväčších futbalových talentov sveta. Chlapec, ktorý mal byť nástupcom Lionela Messiho, sedí na lavičke Brightonu.

Rozprávať o Fatim v minulom čase sa však veľmi nehodí, keďže má stále len 20 rokov.

Do profesionálneho futbalu pred štyrmi rokmi vstúpil rýchlosťou, ktorú nedokázal udržať. V anglickej Premier League však po svojom príchode na konci leta strelil už druhý gól napriek tomu, že si ešte ani raz nezahral od začiatku.

Manažér Brightonu Roberto De Zerbi povedal, že pri Fatim cíti obrovskú zodpovednosť. Je to vraj generačný talent, ktorého správny rozvoj je dôležitý pre celý futbalový svet.

„Ak pracujete s takým talentom, máte veľkú zodpovednosť, lebo ide o futbalové dedičstvo. S takýmito hráčmi nemôžeme robiť chyby, lebo futbal tento talent potrebuje a vy s ním musíte pracovať rôznymi spôsobmi. Vždy som rozmýšľal takto. Najmä pri obrovských talentoch cítim zodpovednosť, aby sa z tohto talentu napokon stal skvelý hráč,“ povedal na tlačovej konferencii po Fatiho príchode.

Fati mal v Barcelone problém so zraneniami a mnohí vrátane jeho vlastného otca klub kritizovali, že mu nedáva dosť priestoru.

Barcelona v ňom naďalej vidí potenciál, preto ho do Brightonu pustila iba na ročné hosťovanie a aj to bez opcie na trvalý prestup.

„Zrodila sa hviezda“

Fati sa stále môže stať superhviezdou, aj keď sa jeho rozvoj v posledných rokoch trochu zabrzdil. Ešte v roku 2020 bol v ankete Golden Boy druhý, a to medzi dvoma súčasnými top hráčmi: víťazom Erlingom Haalandom a tretím Alphonsom Daviesom.

Za Barcelonu debutoval v auguste 2019, mal ešte len 16 rokov a 298 dní. Čoskoro sa dostal aj do seniorskej španielskej reprezentácie. Keď z Barcelony odišiel Lionel Messi,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska liga

Futbal

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie