Denník N

Najväčší záujem o bývanie v hlavnom meste je v novej štvrti na Poliankach

Súbor bytových domov na Poliankach v Bratislave sa postupne mení na novú obytnú štvrť.
Súbor bytových domov na Poliankach v Bratislave sa postupne mení na novú obytnú štvrť.

Vyššie nároky na štandard vyhotovenia bytu aj záujem o komunitné bývanie, naviazané na aktívny vnútroblok, kde sa pravidelne organizujú susedské akcie pre rodiny s deťmi – to sú trendy, ktoré idú v novostavbách s bytmi do popredia. Potvrdzuje to aj aktuálne najúspešnejší projekt nového bývania v Bratislave.

Podľa developerov sa do roku 2020 držal trend zmenšovania výmer nehnuteľností. Priemerná výmera bytu voči počtu izieb niekoľko rokov kontinuálne klesala. „Pandémia tento trend otočila. Ľudia začali byť náročnejší na priestor v byte, vybavenie projektu ako aj dostupnosť služieb v lokalite,“ hovorí Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Development.

Pozitívne sa to prejavilo aj vo vlajkovom projekte tohto developera Čerešne v bratislavskej Dúbravke, ktorý je zameraný práve na rodinné bývanie. Projekt ponúka spomedzi novostavieb v hlavnom meste najväčší podiel 3- a 4-izbových bytov s priestrannými výmerami a podľa dát nezávislého startupu BuiltMind sa v ňom predalo za prvý polrok aj najviac bytov spomedzi všetkých developerov v Bratislave. O byty v Čerešniach je teda najväčší záujem, na čom má zásluhu aj napriek celkovému spomaleniu trhu viacero faktorov. Ide o jedinečné spojenie kvalít projektu s novými produktami a spôsobmi, ako pomôcť klientom pri výbere bývania.

Čerešne ponúkajú spomedzi novostavieb v hlavnom meste najväčší podiel 3- a 4-izbových bytov s priestrannými výmerami.

Na Poliankach vyrastá atraktívna štvrť s vnútroblokmi

Súbor bytových domov v juhovýchodnej časti Dúbravky, známej ako Polianky, sa postupne mení na novú obytnú štvrť. Projekt Čerešne má za sebou už dve skolaudované etapy a túto jeseň sa začína s výstavbou tretej.

„Veríme projektu Čerešne, ktorý má do budúcna obrovský potenciál rastu hodnoty bývania. Platí to po viacerých stránkach – z projektu samotného ako aj lokality. Ohlasy už zabývaných majiteľov dokazujú, že najmä z pohľadu mestských rodín s deťmi ide o projekt, ktorý môže vytvoriť ideálne prostredie pre život,“ vysvetľuje Ivan Rolný. 

Druhá etapa projektu priniesla do lokality nové možnosti aktívneho susedského vyžitia vo vnútroblokoch a tiež ďalšie atraktívne prvky, vrátane vodnej lagúny, miesta na cvičenie, ihriska, kočíkovacej dráhy a ďalších. „Práve dôraz na komunitné aktivity a špeciálne zážitkové podujatia pre obyvateľov tiež prispieva v nemalej miere k úspechu Čerešní. Je to výborný nástroj na rozvoj komunitných vzťahov, ktorý sa nám osvedčuje,“ hodnotí zástupca developera a dodáva, že s týmto zámerom sa vo vonkajších dvoroch a v samostatnej klubovni konajú pravidelne rozličné podujatia pre susedov, napríklad hodiny jogy, kreatívne dielničky či vzdelávacie workshopy.

Silnou stránkou Čerešní je aj prostredie s dôrazom na rodinné bývanie.

Štandardom je nadštandardná kvalita

Tretia etapa projektu prinesie ďalšie nové dvory, služby aj bývanie v atraktívnych domoch s veľkorysými terasami. Hoci developer Čerešne neponúka ako luxusný projekt bývania, oproti porovnateľnému výberu bytov dáva nadštandardné vybavenie. Byty z tretej etapy budú mať napríklad drevené podlahy, prémiovú sanitu značky Villeroy & Boch či bezfalcové interiérové dvere nadštandardnej výšky. Súčasťou štandardu je aj vysoká úroveň technológií, vďaka ktorým dosiahla stavba najvyššiu energetickú triedu A0+. Noví majitelia získajú v štandarde aj klimatizáciu formou stropného chladenia.

Silnou stránkou Čerešní je aj prostredie s dôrazom na rodinné bývanie. Bytovky priamo susedia so Sitinským lesom, v pešej dostupnosti sú veľké potraviny, školy i škôlky, kúpalisko, ale aj futbalový štadión, hokejové ihrisko či iné služby. Cesta hromadnou dopravou z Prezidentského paláca do Čerešní trvá podľa MHD trafikonu 13 minút, autom to mimo špičky trvá do 10 minút. „Bývanie v Čerešniach podľa nás reflektuje všetky požiadavky dnešnej rodiny na kvalitné bývanie, čoho dôkazom je, že Čerešne sú najpredávanejším projektom,“ zdôrazňuje Ivan Rolný.

Bytovky Čerešne priamo susedia so Sitinským lesom, v pešej dostupnosti sú veľké potraviny, školy, škôlky, ihriská či iné služby.

Nové riešenia, ktoré zvýhodňujú prefinancovanie 

Developer Čerešní zvolil inovatívny prístup, nielen čo sa týka stavebnej stránky projektu. Rozvíja ho aj pri predaji bytov, z čoho majú potenciálni záujemci jednoznačné benefity, aké na trhu pri kúpe bytu v novostavbe neboli.

V období rastúcej inflácie, keď sa pôvodne lacné hypotéky kvôli 4-násobne vyššej úrokovej sadzbe navýšili o viac ako polovicu a kedy kupujúci pociťujú oveľa viac nedostatok vlastných finančných zdrojov, prišiel ITB Development s riešeniami, ktoré tieto bariéry na strane kupujúcich odbúravajú. „Akokoľvek negatívne môže znieť pre developerov aktuálna situácia, my sme sa jej chopili ako výzvy. Vďaka kvalite ponúkaného bývania v Čerešniach a dobre nastaveným novým finančným benefitom v prospech kupujúcich sa nám darí predávať viac bytov ako v rovnakom období minulého roka,“ uvádza Ivan Rolný. 

Kupujúci dostávajú v rámci Čerešní po prvýkrát možnosť prefinancovať v spoločnej hypotéke byt spolu so zariadením.

ITB Development ako prvý developer na jar predstavil zvýhodnený program „Garantovaná hypotéka 1,49 %“, v rámci ktorého bude klientom tretej etapy Čerešní od kolaudácie až do roku 2028 pravidelne mesačne dotovať splátku hypotéky tak, aby zodpovedala splátke na úrovni sadzby 1,49 %. Za toto obdobie tak môže kupujúci ušetriť až 50 % oproti splátke pri bežnej hypotéke.

Na konci leta uviedol ďalší produkt „Hypotéka na byt aj nábytok“. Kupujúci tak dostáva po prvýkrát možnosť prefinancovať v spoločnej hypotéke byt spolu so zariadením – čo pomôže výrazne šetriť vlastné zdroje a tiež čas pri zariaďovaní bytu. Klient tak dostane na kľúč svoj byt už nadizajnovaný a zariadený, pričom developer spolupracuje s dizajnérmi z IKEA.

Záujemcom o bývanie v Čerešniach tiež dávame možnosť si ešte pred kúpou bytu overiť, že všetko to, čo deklarujeme, je skutočne realita. Vďaka modelu „Bývanie na skúšku“ môže celá rodina stráviť dve noci v plne zariadenom byte a otestovať si kvalitu prevedenia, vybavenie, odhlučnenie a ďalšie parametre novostavby. Môže zažiť na vlastnej koži výhody lokality, zážitkových dvorov, prírodného prostredia a v neposlednom rade si zistiť viac priamo z prvej ruky o možnostiach aktívneho susedského života,“ uzatvára Ivan Rolný.

Viac informácií o ponuke bytov v tretej etape projektu Čerešne a všetkých benefitoch, ktoré majú záujemci aktuálne k dispozícii, sú dostupné na stránke www.ceresne.sk

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie