Denník N

Lobotkov agent Jašurek: Stano mohol ísť v lete do Saudskej Arábie, písal som aj Xavimu či do Manchestru City

Stanislav Lobotka. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Stanislav Lobotka. Foto – TASR/Jaroslav Novák

Futbalový agent Branislav Jašurek prostredníctvom svojej agentúry zastupuje Stanislava Lobotku z SSC Neapol, Dávida Hancka z Feyennordu alebo Jakuba Kiwiora z Arsenalu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Stanislava Lobotku chcel v lete klub Al-Hilal zo Saudskej Arábie. Napokon však neposlal Neapolu konkrétnu ponuku. Lobotkov agent Branislav Jašurek si ho vie predstaviť v Manchestri City a ďalšieho svojho klienta Dávida Hancka zase v Liverpoole.

„Obaja patria na svojich postoch k najlepším v Európe a kluby za ich prestupy budú musieť zaplatiť desiatky miliónov eur,“ povedal v rozhovore pre Denník N Jašurek.

V rozhovore sa ďalej dočítate:

  • ako Jašurek získava hráčov do svojej agentúry;
  • čo majú robiť rodičia chlapcov, ktorí chcú byť profesionálni futbalisti;
  • komu v lete ponúkal Stanislava Lobotku;
  • prečo sportswashing a ľudské práva nie sú témou pri prípadnom prestupe Lobotku do Saudskej Arábie;
  • v ktorom klube by si vedel predstaviť Lobotku a Dávida Hancka a aká je ich trhová hodnota;
  • čo poradil Dávidovi Ďurišovi, ktorý rozhodol zápas v Luxembursku.

Existuje nejaký hráč, o ktorého ste mali záujem, ale išiel ku konkurencii?

Milan Škriniar. To však bola špecifická situácia. O Milana naša spoločnosť nikdy nebojovala. Veľmi by sme ho chceli, ale zastupovala ho konkurenčná agentúra na čele s Karolom Csontóom. Pred pár rokmi sa stalo, že sa Miňo s Karolom na niečom nedohodli a odvtedy majú zlé vzťahy. Ja som o tom nevedel. Keby som vedel, tak iste idem bojovať o Škriniara. Kým bol u konkurencie, nechcel som sa do toho starať. Nikdy neberieme slovenským agentom hráčov, to je naše pravidlo. Vďaka tomu máme čistý stôl a korektné vzťahy. V Škriniarovom prípade som si trošku vyčítal, že som si nezistil situáciu.

Bol v lete záujem o služby Stanislava Lobotku zo strany iných veľkoklubov?

Záujem bol v Anglicku, Stano bol a stále je na zozname mnohých klubov. Ide o to, že Neapol je špecifický klub, s ktorým sa ťažko rokuje. Neapol dal prostredníctvom svojho majiteľa Aurelia De Laurentiisa jasne najavo, že nepredá svojich kľúčových hráčov, a to sa vo futbalovom svete rýchlo roznieslo. Za najlepšieho strelca talianskej ligy Victora Osimhena núkali Saudskoarabi 280 miliónov a De Laurentiis ich vysmial. Moja robota je napriek tomu byť aktívny. Tak som napísal športovému riaditeľovi Manchestru City Txikimu Begiristainovi aj trénerovi Barcelony Xavimu, či by nechceli Stana. Obaja mi odpísali, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Rozhovory

Stanislav Lobotka

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie