Denník N

Newsfilter: Orbán znamená pre Fica aj Danka oveľa viac ako Huliak

Predsedovia strán Smer a SNS Robert Fico a Andrej Danko. Foto N - Tomáš Benedikovič
Predsedovia strán Smer a SNS Robert Fico a Andrej Danko. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Posledná prekážka padla – Fico bude premiérom, Kaliňák ministrom a Orbán prestane byť sám. 2. Zákony môže vynucovať len polícia – vo vlakoch aj v Hlohovci. 3. Slovenská armáda má prvú generálku vo svojej histórii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Posledná prekážka padla – Fico bude premiérom, Kaliňák ministrom a Orbán prestane byť sám

V pondelok podvečer ešte predseda SNS hovoril o riešení problému okolo mena budúceho ministra životného prostredia pomerne zmätočne. Zaznelo aj čosi ako tichá podpora pre vládu Roberta Fica.

V utorok sa už Rudolf Huliak postavil pred vybraných novinárov (Denník N, Sme a Aktuality na tlačovku nepustili), aby oznámil, že nedopustí „víťazstvo PS“ a nominácie na ministra sa vzdáva v prospech Tomáša Tarabu. V parlamente už má pripravené miesto predsedu výboru pre životné prostredie.

Robert Fico ide sústredene za svojím cieľom a toto je predvídateľný výsledok. Predseda Smeru nevysvetlil Petrovi Pellegrinimu za desať dní, že musí ísť do koalície s ním a nie s demokratickými stranami, aby mu prevzatie moci následne komplikoval starosta z Očovej. Aj jemu sa vo vláde navyše bude oveľa lepšie spolupracovať s nominálne kultivovanejším Tarabom, ktorý sa pochválil, že vyštudoval prestížnu nemeckú vysokú školu a ovláda tri svetové jazyky.

Prečo sa ponáhľali. Prečo „obetovanie“ Huliaka prebehlo tak rýchlo, bez zábran vysvetlil Danko: „Chceme, aby Robert Fico mohol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Rudolf Huliak

SNS

Tomáš Taraba

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie