Denník N

Izraelsko-palestínsky konflikt vo futbale: kým Salah nahral sporné video, Benzema nahneval francúzskeho ministra

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Nie vždy je ľahké ozvať sa v takýchto časoch. Zažili sme priveľa násilia a brutality. Eskalácia násilia z posledných týždňov je neznesiteľná. Všetky životy sú posvätné a musia byť chránené. Masakre sa musia skončiť,“ povedal vo videu zverejnenom minulý týždeň kapitán egyptskej futbalovej reprezentácie Mohamed Salah.

Salah je hviezdou anglickej Premier League a zároveň jedným z najznámejších arabských futbalistov na svete. Iba na Instagrame má vyše 63 miliónov sledovateľov.

Na svojich sociálnych sieťach väčšinou nezverejňuje žiadne kontroverzné príspevky. Zvyčajne zdieľa hlavne fotky zo zápasov v drese Liverpoolu, zábery z dovolenky či fotky svojej rodiny.

Minulý týždeň však urobil výnimku, keď natočil krátky prejav o ozbrojenom konflikte medzi Izraelom a Hamasom. Samotné video malo menej ako minútu, pričom egyptský futbalista v ňom vyzval svetových lídrov na okamžité zaslanie humanitárnej pomoci do Gazy. Zároveň vo videu nikomu nepripísal vinu za krviprelievanie a povedal, že všetky životy sú posvätné.

Salahova obrovská popularita sa prejavila aj v tom, že zverejnené video má v súčasnosti iba na sociálnej sieti X (predtým Twitter) viac ako 176 miliónov pozretí.

Okamžite po zverejnení príspevku však Salah

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Izraelsko-palestínsky konflikt

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie