Denník N

Gergely Kovács z Maďarskej strany dvojchvostého psa: U nás už klasická politika nemá zmysel

Gergely Kovács. Foto - Ágoston Renczes
Gergely Kovács. Foto – Ágoston Renczes

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„Aj u vás teraz všade prevládajú fake news? V jednej televíznej relácii som videl, čo rozpráva Fico: LGBTQ v škôlkach, migranti, tie isté hlúposti, čo aj u nás,“ zaujíma sa o situáciu na Slovensku Gergely Kovács, zakladateľ a spolupredseda strany Maďarskej strany dvojchvostého psa (MSDP) hneď na začiatku stretnutia.

Pred voľbami aj po voľbách na Slovensku sme vyhľadali mienkotvorné strany v Maďarsku, aby voľby zhodnotili, a najpodrobnejšie odpovede sme dostali od MSDP. Uviedli napríklad, že keďže nemohli kandidovať vo voľbách na Slovensku, vyhrala ich humoristická strana, a tak budú nútení založiť MSDP aj na Slovensku a budú trvať na tom, aby mali svoju kanceláriu v Bratislave v objekte UFO na moste SNP.

S Gergelyom Kovácsom sme sa tentoraz nerozprávali o Slovensku, ale o Maďarsku, o tom, aké je byť v humoristickej politickej strane a aký je stav politiky v Maďarsku.

V našom rozhovore sa dočítate:

  • prečo sa teší, že sa nedostali do parlamentu;
  • prečo necíti rozpor medzi humoristickou stranou a tým, ak sa venujú vážnym témam;
  • na čo minuli väčšinu podpory od štátu, ktorú dostali na kampaň;
  • prečo nechce MSDP spolupracovať s opozíciou v Maďarsku;
  • prečo sa nevenujú serióznym otázkam odbornej politiky;

Poznámka: ak sa respondent počas rozhovoru smeje, zvykne sa to označovať takto: (smiech). Pri tomto rozhovore by sme to museli napísať toľkokrát, že text by bol úplne rozkúskovaný. Preto sme od toho upustili, no značku (smiech) si môžete predstaviť približne za každou druhou vetou.


MSDP sa zvykne charakterizovať ako humoristická politická strana. Obstojí táto definícia aj dnes?

Dnes áno, včera nie natoľko, ani zajtra už nie. V skutočnosti bola MSDP do roku 2016 naozaj humoristickou stranou, dovtedy som ju robil približne ja a osoba, s ktorou som býval v podnájme. Potom sme stranu sprístupnili, aby do nej mohol vstúpiť každý, kto chce. A vysvitlo, že nie každý chce robiť vtipné plagáty, ale nájdu sa takí, ktorí by radi robili hlúposti, ako sú obnova mesta a výsadba zelene, takéto zmysluplné veci.

Od tej chvíle je naša činnosť neuveriteľne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie