Denník N

Šéf NAKA na súde opísal, aké háklivé bolo vyšetrovať Kováčika a ako Košč vytiahol na policajtov úkladnú vraždu

Dušan Kováčik na súde začiatkom októbra. Na dnešnom pojednávaní chýbal. Foto N - Tomáš Benedikovič
Dušan Kováčik na súde začiatkom októbra. Na dnešnom pojednávaní chýbal. Foto N – Tomáš Benedikovič

Druhá korupčná kauza Dušana Kováčika sa chýli ku koncu. Traja policajti svedčili, čo sa dialo v pozadí počas vyšetrovania prípadu a ako sa aktér vojny v polícii Ján Kaľavský, ktorý sa pozná s obžalovaným Petrom Koščom, zaujímal o prípad.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na súde s Dušanom Kováčikom zazneli podrobnosti o tom, aké citlivé bolo vyšetrovať niekdajšieho špeciálneho prokurátora, ktorého súdia pre podozrenie, že zobral úplatok 50-tisíc eur od vplyvného podnikateľa s väzbami na tajnú službu Petra Košča za ututlanie dvoch vyšetrovaných káuz.

Prípad nebol háklivý len pre kedysi najmocnejšieho štátneho funkcionára Kováčika, ale aj pre angažovanie sa Košča, ktorý je jedným z hlavných aktérov vojny v polícii.

Tesne pred septembrovými voľbami obvinili Košča v ďalšej kauze Rozuzlenie, kde je podozrivý, že riadil zločineckú skupinu, ktorej cieľom bolo diskreditovať vyšetrovateľov NAKA okolo Jána Čurillu. Tí sa zaoberajú exponovanými korupčnými kauzami z éry Smeru.

Riaditeľ NAKA Ľubomír Daňko, ktorý Kováčikov prípad vyšetroval ešte pred nástupom do funkcie, a dvaja policajní operatívci v stredu na Špecializovanom trestnom súde vypovedali, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dušan Kováčik

Robert Fico

Smer

Špecializovaný trestný súd

Slovensko

Teraz najčítanejšie