Denník N

Skrýval Gorilu, zabával sa s Počiatkom, Kočner mu nadával. Prešľapy Dobroslava Trnku sa už na súdoch nepreukážu

Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Foto - TASR
Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobroslav Trnka v stredu zomrel na rakovinu. Mal 59 rokov. Informáciu potvrdila Novému Času jeho manželka.

Bývalý generálny prokurátor čelil viacerým obvineniam, ktoré naznačovali, ako vo svojom úrade zlyhal. Vo funkcii bol v rokoch 2004 až 2011. Na to, aby pokračoval v úrade aj ďalšie sedemročné funkčné obdobie, mu v roku 2010 chýbal jeden hlas.

Pri zmienke o zosnulom generálnom prokurátorovi by si mala verejnosť ako prvé vybaviť spomienky na to, ako bojoval so zločinom, mafiou. No pri zmienke o Dobroslavovi Trnkovi sa vynára z pamäti niečo úplne iné.

Je to najmä 70-minútová nahrávka, na ktorej počuť dva hlasy. Jeden patril Trnkovi a druhý dnes už právoplatne odsúdenému podvodníkovi Marianovi Kočnerovi. Človek, ktorý sa ocitol aj na mafiánskych zoznamoch polície, sa na nahrávke rozpráva s bývalým generálnym prokurátorom ako so svojím podriadeným.

„A hovor teraz len pravdu. Lebo len pravda ťa zachráni a možno zachráni aj tvojho syna, ktorý si to takisto odserie. Lebo si to odserieš ty, prehráš súd, odj..ú ťa, pôjdeš do basy a tvojmu synovi zničia život. Tak rozprávaj a prestaň ma klamať, lebo keď ma budeš klamať, tak uvidíš, čo potom spravím s tebou.“

To je len náznak toho, ako Kočner komunikuje s Trnkom. Nahrávka je z Kočnerovho archívu, na ktorý polícia prišla pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Z objednávky tejto vraždy je Kočner obžalovaný.

Vydieral Haščáka

Záznam, ktorý si nahral Kočner, je z leta 2014, keď už Trnka nebol v úrade. Mafián sa na ňom hnevá. Zistil, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Marian Kočner

Slovensko

Teraz najčítanejšie