Denník N

Newsfilter: Fico prevzal moc za 26 dní a hneď začal úradovať

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Premiér Fico. 2. Prišli ako úradníci, odchádzajú ako úradníci. 3. Zomrel Dobroslav Trnka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Premiér Fico

Robertovi Ficovi sa podarilo po štvrtýkrát stať premiérom. Maratón formálneho prevzatia moci sa začal v stredu ráno ustanovujúcou schôdzou Národnej rady, ktorú otvoril končiaci predseda parlamentu Boris Kollár.

Novozvolení poslanci na nej zložili sľub na text Ústavy SR, následne tajnou voľbou parlament zvolil nového predsedu parlamentu Petra Pellegriniho. Schôdzu prerušili, prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala vládu, parlament neskôr už bez vymenovaných členov vlády zvolil podpredsedov parlamentu a predsedov výborov.

V tom čase Robert Fico už viedol prvé večerné rokovanie novej vlády, na ktorom začal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dobroslav Trnka

Ficova vláda

Ľudovít Ódor

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie