Denník N

Gašparov syn dostal vplyvnú štátnu funkciu. Po boku otca robil kariéru už v polícii, vytetoval si ho aj na ruku

Pavol Gašpar a jeho tetovanie otca Tibora na ruke. Foto N - Tomáš Benedikovič
Pavol Gašpar a jeho tetovanie otca Tibora na ruke. Foto N – Tomáš Benedikovič

Funkciu štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti dal Smer Pavlovi Gašparovi, ktorý je synom bývalého policajného prezidenta. Gašparovci sú rodina s Bödörovcami. Pavol Gašpar má ako advokát kontaktnú adresu v dome, ktorý patrí sestre súdeného Norberta Bödöra.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Veľký portrét otca v obleku s kravatou si dal cez celú ruku vytetovať syn Tibora Gašpara. Svojou „ozdobou“ sa nijak netají, vídať ju na jeho fotografiách, ktoré zverejňuje na sociálnej sieti. Denník N jeho tetovanie odfotografoval počas akcie Smeru vo Zvolene na konci augusta, kde sa medzi ľuďmi objavil spolu so svojím otcom Tiborom Gašparom, ktorý chodil medzi ľudí v rámci predvolebnej kampane.

Bývalý policajný prezident Tibor Gašpar vo voľbách prvýkrát kandidoval za Smer a podarilo sa mu uspieť. Stal sa poslancom a v stredu ho zvolili za predsedu parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť.

Ešte v stredu večer sa ukázalo, že naprázdno neobíde ani Gašparov syn, advokát Pavol Gašpar. Novovymenovaná štvrtá vláda Roberta Fica ho na nočnom rokovaní schválila do významnej štátnej funkcie. Dali mu post štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti, čiže bude dvojkou ministra Borisa Suska zo Smeru.

Môže zastupovať ministra

Keď bude minister Susko v práci neprítomný, tak ho bude Pavol Gašpar zastupovať, môže ho zaskočiť aj na rokovaní vlády.

Gašpar prichádza do rezortu spravodlivosti

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Susko

Ficova vláda

Pavol Gašpar

Robert Fico

Smer

Tibor Gašpar

Slovensko

Teraz najčítanejšie