Denník N

V koalícii uvažujú o znovurozdelení RTVS na samostatný rozhlas a televíziu. „Je to mačkopes,“ vraví Jarjabek

Redakcia spravodajstva RTVS. Foto N - Tomáš Benedikovič
Redakcia spravodajstva RTVS. Foto N – Tomáš Benedikovič

K úvahám o rozdelení RTVS sa zatiaľ nevyjadruje koaličný Hlas. Odkazuje, že s koncepciou verejnoprávnych médií musí prísť nová ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nom. SNS).

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď bol riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Ľuboš Machaj koncom júna na rozhovore v štúdiu Denníka N, prehovoril aj o šumoch, o ktorých sa dovtedy verejne nehovorilo.

Tri mesiace pred parlamentnými voľbami predpovedal, že v prípade volebného víťazstva Smeru príde k zoštátneniu verejnoprávneho média. „Dokonca som počul, že chcú rozdeliť rozhlas a televíziu, lebo asi idú podľa všetkého prostredníctvom princípu rozdeľuj a panuj,“ vravel.

Necelý mesiac po voľbách a vzniku trojkoalície Smeru, Hlasu a Slovenskej národnej strany sa zdá, že tieto dohady neboli len klebetami. Úvahy o opätovnom rozdelení RTVS na samostatnú Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas pripúšťajú aj koaliční politici.

V zákulisí sa hovorí o tom, že koalícia už pracuje na legislatíve, ktorá by tento krok znovurozdelenia umožnila možno už od 1. januára budúceho roku. Poslanec Smeru Dušan Jarjabek tvrdí, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Hlas

Médiá

RTVS za Machaja

Smer

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie