Slovan pokazil výborne rozbehnutý zápas. Doplatil na chybu jedného z najskúsenejších a zlú Lovatovu vlastnosť

Lucas Lovat (vľavo) nezmyselne oslabil spoluhráčov. Foto - TASR/Jaroslav Novák
Lucas Lovat (vľavo) nezmyselne oslabil spoluhráčov. Foto – TASR/Jaroslav Novák

Slovan prehral v Lille 1:2, hoci viedol. V tabuľke je na postupovom druhom mieste.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Len málokedy sa stane, že slovenský klub hrá vyrovnanú partiu so súperom z piatich najlepších európskych ligových súťaží. Vo štvrtok večer sa stala táto výnimka. Slovan bol blízko k výbornému výsledku na ihrisku OSC Lille. Prvý polčas vyhral, ale v druhom sa vlastnými chybami obral o minimálne bod.

Očakávalo sa, že Lille nenastúpi v najsilnejšej možnej zostave. Konferenčná liga totiž nie je pre OSC atraktívna súťaž a mužstvo Paula Fonsecu sa chce sústrediť na francúzsku Ligue 1. Ibaže tréner Lille poslal na trávnik najlepších hráčov, ktorých mal k dispozícii.

Na hrote nastúpil kanadský reprezentant Jonathan David, ktorého trhová hodnota sa odhaduje až na 60 miliónov eur. V základe však hrali aj ďalšie hviezdy Bafodé Diakité, Benjamin André či Yusuf Yazici.

Slovan napriek tomu odohral na ihrisku favorita výborný zápas. Domáci mali prvú vážnu príležitosť až po vyše polhodine. V tom čase už prehrávali 0:1. Za Slovan skóroval Aleksandar Čavrić, ktorý má výbornú formu. Gól dal aj minulý víkend v ligovom derby v Trnave.

Slovan mohol po 1. polčase viesť aj vyšším rozdielom. S chuťou hrajúci Tigran Barseghjan mal totiž až tri šance.

V 2. polčase sa však obraz hry zmenil a Lille hralo podstatne lepšie. Malo aj čoraz viac možností. Spoľahlivý Borjan a dobre hrajúca obrana však odolávali. Až do momentu,