Denník N

Matovičov poslanec Tankó: Vyjadrenia Fica na adresu Rómov sú ponižujúce

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V pamäti ľudí bude ešte dlho OĽaNO, nie Slovensko, hovorí o zmene názvu hnutia novozvolený poslanec a profesionálny boxer Viliam Tankó.

V rozhovore hovorí aj o tom:

  • či sa Igor Matovič s poslancami rozprával o zmene názvu hnutia;
  • čo chce ako poslanec Národnej rady presadiť;
  • prečo je pre rómske deti dôležité vzdelanie a súdržnosť;
  • ako skĺbi kariéru profesionálneho boxera s prácou poslanca.

Neviem, či ešte môžem hovoriť, že ste poslanec za OĽaNO, keď líder hnutia Igor Matovič v stredu oznámil zmenu názvu na Slovensko. Prečo hnutie takto krátko po voľbách mení názov?

Neviem, z akého dôvodu to prišlo, ale jeden z hlavných dôvodov je to, že chceme zastupovať všetkých slušných ľudí, žijúcich na Slovensku.

Prečo práve názov Slovensko? Nie je to priveľmi odvážne privlastňovať si názov krajiny?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

OĽaNO

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie