Denník N

Keď sa študent zaľúbi do učiteľky, kto je vlastne na vine? (+ ďalšie tipy na filmy a seriály)

A Teacher. Foto - Chris Large/Hulu
A Teacher. Foto – Chris Large/Hulu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V dnešnom výbere nájdete nový pohľad na kontroverznú tému vzťahu medzi učiteľkou a študentom, silný príbeh priateľstva tínedžerov z rezervácie pôvodných obyvateľov v Oklahome, oceňovaný taliansky film o hľadaní zmyslu života a dva komediálne seriály, v ktorých zďaleka nejde len o humor.

A Teacher (Disney+)

Študent strednej školy sa zaľúbi do mladej učiteľky. Hovoríte si, že to predsa nie je žiadny originálny námet, také sme už videli. Príbeh mladej učiteľky Claire (Kate Mara) a hviezdneho študenta posledného ročníka strednej školy Erica (Nick Robinson) na prvý pohľad ani nepôsobí až tak veľmi kontroverzne. Eric bude o pár mesiacov osemnásťročný, je už takmer dospelý, Claire je krátko po vysokej škole, vekový rozdiel medzi nimi nie je veľký.

Presne tým sa zrejme utešuje aj samotná učiteľka, keď študentove city nakoniec opätuje. V manželstve nie je spokojná, chýba jej vášeň. „Je takmer dospelý, o pár mesiacov bude mať 18. A pobozkal ma ako prvý,“ obhajuje sa v duchu.

Keď sa však Claire preriekne o ich vzťahu pred kolegyňou, nasleduje dráma, akú nikto z nich ani v najmenšom nečakal.

Desaťdielny seriál je výborne dejovo vystavaný. To, čo zo začiatku pôsobí ako romantický príbeh s nádychom tajomstva, na konci vygraduje do tragédie, kde viac trpí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Filmy

Mladí

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Kultúra

Teraz najčítanejšie