Denník N

El Clásico bude testom pre prebudovanú zálohu Carla Ancelottiho, pragmatika, ktorý sa prispôsobí svojim hráčom

Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti. Foto - TASR/AP
Tréner Realu Madrid Carlo Ancelotti. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Je Carlo Ancelotti nedoceneným trénerom?

Skúsený 64-ročný Talian v sobotu povedie svoj Real Madrid v ďalšom dôležitom El Clásicu. Real je momentálne na čele tabuľky španielskej La Ligy, ale tretia Barcelona naň momentálne stráca iba jeden bod.

Na Estadi Olímpic Lluís Companys sa očakáva zaujímavý súboj, ktorý sa s veľkou pravdepodobnosťou môže rozhodnúť aj prostredníctvom súboja dvoch kvalitných záloh.

Ak by sme totiž mali Carla Ancelottiho za niečo v posledných mesiacoch pochváliť, bol by to práve spôsob, akým pomerne rýchlo prebudoval stred poľa Realu Madrid.

Nedávno sa ozývali hlasy, či nebude mať Real problémy v súvislosti s vekom svojich veteránov ako Luku Modrića (38) či Toniho Kroosa (33). Ancelotti však vymyslel spôsob, vďaka ktorému Real neustále hrá dynamicky a zároveň dokáže kontrolovať zápasy.

A práve preto sa dostávame k často opakovanej otázke, či je Ancelotti vo futbalových kruhoch hodnotený až tak vysoko, ako by mal byť. Za skúseným trénerom stoja nepopierateľné výsledky. Z pozície trénera vyhral Ligu majstrov štyrikrát a získal aj majstrovský titul vo všetkých top piatich európskych ligách.

V prípade Ancelottiho však absentuje to, o čom sa hovorí v súvislosti s Pepom Guardiolom či Jürgenom Kloppom.

Guardiola bol jedným z otcov hernej filozofie „tiki taka“ zameranej na množstvo prihrávok, pričom Klopp prišiel so svojím agresívnym „gegenpressingom“. Obaja sa stali trénermi, ktorí výrazne ovplyvnili taktickú evolúciu moderného futbalu. Pri Ancelottim však niečo podobné nehovoríme.

Vianočný stromček a diamant

Typický tím Carla Ancelottiho nerobí nič nezvyčajné, hrá veľmi podobne ako ostatní. Rozdielom je však to, že to „obyčajné“ dokáže spraviť lepšie ako jeho súperi.

Spolieha sa na jednoduché myšlienky: pevnú organizáciu a to, aby zo svojich hviezdnych hráčov dostal to najlepšie. Ako však ukazuje história futbalu, toto je niekedy najťažšie. A zvlášť v prípade Realu Madrid. Ten už v

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie