Denník N

Vlhovej tretie miesto má väčšiu cenu, ako sa môže zdať. Pini ho považuje za najlepšie v kariére

Foto - TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

Petra Vlhová obsadila v úvodnom obrovskom slalome sezóny tretie miesto, vyhrala Lara Gutová-Behramiová.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte niekoľko týždňov pred štartom novej sezóny vyhlásil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini, že u nej vidí podobnú motiváciu, ako mala na začiatku sezóny 2021/2022, v ktorej bola jej hlavným cieľom olympijská medaila.

Zopár dní pred štartom ročníka však z jej tímu prichádzali informácie, že slovenská lyžiarka má silný zápal hrdla a nemôže trénovať.

„Pravdepodobne nebudeme môcť mať na úvod ročníka veľké očakávania. Verím však, že sa napokon v Söldene predsa len predstavíme,“ upozorňoval Pini v tlačovej správe, ktorú zaslali z tímu novinárom.

Petra Vlhová však napokon obsadila v obrovskom slalome v Söldene tretie miesto, na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú stratila iba 0,14 sekundy.

Keď postupne prichádzali členovia Vlhovej tímu pred novinárov, bolo na nich vidieť radosť a aj trochu prekvapenia, ako dobre sa napokon dokázala pripraviť po tom, čo bola dlho chorá.

Mesiac takmer nebola na lyžiach

„Toto je možno najlepšie pódiové umiestnenie vôbec, aké som pri Petre dosiahol,“ naznačil Mauro Pini. „Keď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Lyžovanie

Mikaela Shiffrinová

Petra Vlhová

Vlhová newsletter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie