Denník N

Zápas s Barcelonou otočil dvoma gólmi. V Reale už zisťujú, čo všetko Bellingham dokáže

Jude Bellingham dvoma gólmi rozhodol prvé El Clásico tejto sezóny. Foto – TASR/AP
Jude Bellingham dvoma gólmi rozhodol prvé El Clásico tejto sezóny. Foto – TASR/AP

Real Madrid v sobotu večer zvíťazil v prvom El Clásicu sezóny nad Barcelonou 2:1.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„On to znovu dokázal! Bellingham znovu strieľa víťazný gól za Real Madrid! Je to naozaj neuveriteľný príbeh, ktorý píše v Reale Madrid!“ kričal anglický komentátor.

Stále iba 20-ročný Jude Bellingham sa stal znovu hrdinom Realu Madrid, keď dvoma gólmi rozhodol sobotný súboj s Barcelonou.

Domáci po presnom zásahu İlkaya Gündoğana z úvodu zápasu na Olympijskom štadióne dlho vyhrávali a priebeh zápasu držali pevne vo svojich rukách. Potom však prišla na rad 68. minúta a krásna strela Bellinghama, ktorou prekonal brankára Marca-Andrého ter Stegena.

Vyrovnávajúci gól futbalistom Realu Madrid viditeľne pridal na sebavedomí. Do šancí sa v záverečných dvadsiatich minútach dostávali častejšie než v prvých sedemdesiatich. Definitívnu podobu výsledku napokon stanovil opäť Bellingham, ktorý v nadstavenom čase po prihrávke od Luku Modrića poslal loptu pomedzi nohy ter Stegena do domácej brány.

Chvíľu po skončení zápasu vyšli prvé články na prestížnych zahraničných weboch a ani nemusíte hádať, kto bol ich hlavnou postavou.

„Začína to byť naozaj, naozaj neuveriteľné,“ píše britský Guardian, „teraz má Bellingham ďalší vlastný, absurdný a komický moment v absurdno-komickom štarte svojej kariéry v Reale Madrid.“

Prestížny športový portál The Athletic zase krátko po skončení zápasu zverejnil sériu textov o anglickom záložníkovi. Z jedného z nich vyberáme: „Možno by sa mal so svojím talentom radšej venovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie