Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Sú ľudia, čo si myslia, že Fico, Pellegrini a Danko umožnia zdravý vývoj mládeže

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

cez víkend zomrel vo veku 54 rokov americký herec Matthew Perry, známy ako Chandler Bing zo seriálu Priatelia. Priznávam, je to jeden z mojich najobľúbenejších seriálov, videla som ho nespočetne veľakrát a veľmi ma potešilo, že ho zbožňuje aj moja 16-ročná dcéra, hoci ako to už k jej generácii patrí, má výhrady k niektorým „nepatričným vtipom“.

Perry počas nakrúcania niektorých sezón seriálu fyzicky aj psychicky trpel, trápili ho bolesti aj závislosť, ale jeho publikum to nevidelo. Bavilo sa na sarkastickom mladom mužovi a jeho zmätočnom milostnom aj priateľskom živote. On sám sa podľa vlastných slov na seriál nedokázal dívať, lebo mu pripomínal nedobré fázy jeho života.

Muselo to byť ťažké, byť oslavovaný za komediálny výkon, ktorý sa zrodil aj z veľkej bolesti. Nie je to však nič neobvyklé a nemusí sa to týkať len umenia. Okolo nás je množstvo ľudí, o ktorých ani netušíme, ako sa trápia, hoci navonok všetko vyzerá super.

V dnešnom diele si budete môcť prečítať, ako si veľa ľudí myslelo, že Progresívne Slovensko by ohrozilo zdravú výchovu mládeže, a čo to o nás vypovedá. V profile týždňa zistíte, že Taylor Swift nie je len pophviezda, ale vie aj roztočiť americkú ekonomiku, a v tipe na seriál píšem o tom, akú postavu si vychutnala Renée Zellweger.


 Téma týždňa: Jeden zo strachov, čo zafungoval v predvolebnej kampani 

V udalostiach minulého týždňa trochu zanikla jedna informácia, ktorá ma veľmi zaujala a do istej miery aj prekvapila.

Český moderátor a vysokoškolský pedagóg Václav Moravec a jeho Stredoeurópske observatórium digitálnych médií (CEDMO) v spolupráci s agentúrou Ipsos zisťovali medzi slovenským voličstvom postoj k niektorým tvrdeniam objavujúcim sa v predvolebnej kampani.

Ukázalo sa, že voliči a voličky súčasnej vládnej koalície (Smer, Hlas, SNS), ale napríklad aj voliči KDH sa výrazne obávali toho, že vláda pod vedením Progresívneho Slovenska by predstavovala zásadné ohrozenie tradičnej rodiny a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Pod slnkom Jany Shemesh

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie