Denník N

Týždňový newsfilter: Matúš Šutaj Eštok len potvrdil, že ciele Hlasu sú rovnaké ako ciele materskej strany Smer

Matúš Šutaj Eštok. Foto -TASR
Matúš Šutaj Eštok. Foto -TASR

1. Nováčik tromfol matadorov. 2. Naši ľudia si zaslúžia istoty. 3. Už vidno rozdiely v opozícii.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Nováčik tromfol matadorov

V noci zo soboty na nedeľu sme sa síce vrátili z východoeurópskeho do stredoeurópskeho časového pásma, ale čo sa týka vlády, od stredy zaznamenávame opačný pohyb. Stačilo si vypočuť premiéra pred európskym samitom či sledovať prvé kroky ministra vnútra.

Bolo to silnejšie. Hoci sa ešte začiatkom týždňa mohlo zdať, že SNS bude trvať na nominácii Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia, čo by znamenalo stret s prezidentkou a oddialenie nástupu štvrtej vlády Roberta Fica, túžba novej koalície po rýchlej výmene exekutívy bola silnejšia. V stredu prezidentka menovala novú vládu so starými známymi ako Robert Kaliňák i s nováčikmi ako Matúš Šutaj Eštok, Tomáš Taraba a Martina Šimkovičová. Zmenu bolo cítiť už nasledujúci deň.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Komentáre

Teraz najčítanejšie