Denník N

Športový newsfilter: Ďalší dôkaz, že víťazka Vlhová je späť, už netreba

Petra Vlhová v Söldene. Foto - TASR/Martin Baumann
Petra Vlhová v Söldene. Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate o:

  • o tom, že Vlhová je späť;
  • Slovane Bratislava a Spartaku Trnava v Konferenčnej lige;
  • dianí v Lige majstrov.

Víťazom týždňa je Petra Vlhová, porazeným Sandro Tonali.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Jana Sedláková, druhého Ondrej Lauko a tretieho Lukáš Vráblik.


1. Dôkaz, že Vlhová je späť

Lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v obrovskom slalome v rakúskom Söldene na úvod sezóny tretie miesto. Kto by počul len túto informáciu, pravdepodobne by z toho neusudzoval nič mimoriadne. Tretia bola v tomto stredisku už aj v rokoch 2020 a 2021, v minulej sezóne mala druhých a tretích miest množstvo. Ibaže celý kontext z toho robí mimoriadny úspech.

Pre chorobu mesiac takmer netrénovala. Po návrate zo sústredenia v Argentíne ochorela so zápalom hrdla. Na lyžiach preto počas mesiaca stála iba tri dni, skončila však 0,14 sekundy za víťazkou Larou Gutovou-Behramiovou.

Aj Vlhovej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová mala zdravotné problémy, keď sa otrávila jedlom, a skončila šiesta. Nepôsobila tak presvedčivo, ako je to u nej zvykom. Priznala, že sa ešte necítila pripravená na štart sezóny. Úlohu v tom zrejme zohrala aj choroba.

Ani u jednej z lyžiarok, samozrejme, nie je záruka, že bez zdravotných ťažkostí by dopadli inak, ale tretie miesto Vlhovej je pozitívny signál. „Chcela som to už prelomiť,“ komentovala sériu tretích miest zo Söldenu Vlhová; narážala tým na to, že jej cieľom bolo vyhrať. Tieto slová sme u nej v minulej sezóne príliš nepočuli. Po dvoch víťazstvách bolo vždy vidieť úľavu, ale inak hovorila skôr to, že nemôže stále vyhrávať.

Vlhová má aj nový cieľ, chce

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Európska konferenčná liga

Lyžovanie

Petra Vlhová

ŠK Slovan Bratislava

Športový newsfilter

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie