Denník N

Vlhová po úspechu cítila prázdno, Miller na vrchole samotu. Americká legenda rozpráva, čo s vami spraví, keď vás všetci obletujú

Foto - TASR/Martin Baumann
Foto – TASR/Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď Petra Vlhová na úvod novej sezóny obsadila v rakúskom Söldene v obrovskom slalome tretie miesto, pripomínala tú Petru Vlhovú, ktorá zvíťazila na začiatku tohto roka v rakúskom Flachau.

Vtedy mohli novinári vidieť lyžiarku, ktorá zažila úľavu, že konečne po dlhých mesiacoch bez výhry naozaj vyhrala.

Aj teraz bolo vidieť veľkú úľavu, lebo krátko pred sezónou ju trápil zápal hrdla, pre ktorý nemohla trénovať. V pretekoch však predviedla dve veľmi dobré jazdy, za víťaznou Larou Gutovou Behramiovou zaostala len o 0,14 sekundy.

Potom začala hovoriť o tom, že hoci nechce predbiehať, lebo sezóna je dlhá, jej cieľom bude vyhrať malý krištáľový glóbus za obrovský slalom. Bolo jasné, že sa niečo od minulej sezóny zmenilo.

Čím ste viac na výslní, tým viac ste sám

Vlhová sa musela vyrovnávať aj s očakávaniami verejnosti. Ľudia často úspešných športovcov vnímajú ako akési stroje na víťazstvá. Je pritom len málo pravdepodobné, aby niekto nemal aj slabšiu sezónu.

„Na mňa sú vysoké nároky, ale už s tým viem pracovať, mám svoju bublinu a neriešim, čo sa deje okolo mňa a čo hovoria ľudia. Aj ja mám sama od seba veľké očakávania. Je normálne, že človek niekedy zlyhá,“ povedala.

V Söldene bol aj bývalý americký lyžiar Bode Miller. Ten celkovo patrí k najúspešnejším a najuniverzálnejším lyžiarom všetkých čias. Tiež vyhral všetko, veľké aj malé krištáľové glóbusy, olympijské zlato aj tituly na majstrovstvách sveta.

Jeho ťažké obdobia však formovalo niečo iné, k čomu sa vracal v celom rozhovore pre Denník N –

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Lyžovanie

Petra Vlhová

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie