Denník N

Newsfilter: Fico podporil čistky policajtov, ktoré môžu byť pekne mastné

Premiér Robert Fico po uchopení moci navštívil ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Premiér Robert Fico po uchopení moci navštívil ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Pomstu nemáme v osobnostnej výbave. 2. Zo srdca vás zablokujem. 3. Ja som baník, kto je viac.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Pomstu nemáme v osobnostnej výbave 

Premiér Robert Fico a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok dnes na ministerstve vnútra, kam prišiel Fico na návštevu, hovorili ako jeden muž. O tom, že im nejde o pomstu ani o revanš voči policajtom a vyšetrovateľom, ale len o „vecné rozhodnutia personálneho charakteru v súlade so zákonom“.

Lenže v praxi to vyzerá tak, že Šutaj Eštok sa s Ficovým požehnaním zbavuje policajtov a vyšetrovateľov, ktorým už počas predvolebnej kampane odporúčal, aby sa „spakovali“ a odišli zo Slovenska.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Martina Šimkovičová

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie