Denník N

Tréner skončil po útoku na autobus s krvavou tvárou. Prišiel zlepšiť Olympique Lyon, no ten je posledný v lige

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Fabio Grosso má za sebou náročné týždne.

Keď sa v polovici septembra stal trénerom tímu Olympique Lyon, jeden z najlepších klubov vo Francúzsku bol v náročnom postavení. 7-násobný majster krajiny získal v štyroch zápasoch iba jeden bod a ocitol sa na dne francúzskej Ligue 1. Grosso na poste trénera nahradil bývalého známeho reprezentanta Laurenta Blanca a verilo sa, že Lyon dokáže vytiahnuť zo zostupovej zóny.

Je však koniec októbra a Grossovi to stále nevyšlo. Odkedy vedie tím on, získal iba dva body za remízu a trikrát prehral. Po deviatich kolách je posledný a stále čaká na prvé ligové víťazstvo v tejto sezóne.

V nedeľu večer si však Grosso prešiel ešte niečím závažnejším. Jeho krvavá tvár sa ocitla aj na titulnej stránke športových novín L’Equipe.

Pri ceste na štadión Stade Vélodrome, ktorý je domovom tímu Olympique Marseille, totiž na autobus s hráčmi Lyonu zaútočil dav ľudí a hádzali naň kamene a ďalšie predmety.

Práve Grosso bol hlavnou obeťou celého útoku. Klub po incidente zverejnil video, na ktorom je Grosso spolu s hráčmi na hracej ploche. Spoločne ďakovali fanúšikom, ktorí cestovali, aby ich podporili v Marseille. V čase incidentu už sedeli na štadióne.

Hráči najskôr chceli zápas odohrať, ale vedenie ligy ho napokon po spoločnej dohode odvolalo. Olympique Marseille, súper Lyonu, násilie zo strany priaznivcov odsúdil.

Pivové fľaše do čela

Grosso totiž utrpel zranenia hlavy a aj krvácal, pričom rany mu spôsobilo najmä rozbité sklo. Podobné zranenia utrpel aj jeho asistent Raffaele Longo. Podľa Lyonu došlo k útoku nielen na autobus s hráčmi, ale aj na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Ligue 1

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie