Denník N

Bývalá šéfka Ódorovej kancelárie Gulášová: Prekvapilo ma, že úrad od nás preberal aj Erik Kaliňák

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Veronika Gulášová minulý týždeň skončila na úrade vlády, kde viedla kanceláriu premiéra Ľudovíta Ódora. Predtým pracovala v najbližšom tíme Zuzany Čaputovej, viedla aj jej prezidentskú kampaň. Oslovili ju aj z kampaňového tímu Ivana Korčoka.

V rozhovore opisuje:

  • ako prebiehalo odovzdanie moci vláde Roberta Fica;
  • čo bude robiť po odchode z úradu vlády;
  • ako hodnotí kampaň pred parlamentnými voľbami.

Po vymenovaní vlády Roberta Fica ste skončili vo svojej funkcii na úrade vlády. Aká to bola skúsenosť?

Neprenositeľná, neopakovateľná a veľmi výborná. Kariérne to bolo jedno z najťažších a zároveň jedno z najkrajších období.

Roky ste pracovali v tíme festivalu Pohoda. Keď ste odchádzali, napísali o vás, že po vás ostal zoznam Gulášovej pravidiel.

Je to pravda, dodnes tam visí.

Čo v ňom je?

Bol to súbor kancelárskych zvyklostí, ktoré by sme mali dodržiavať, ak chceme byť k sebe láskaví a milí. Napríklad: keď vezmeš poslednú fľašu z balenia, tak vyhodíš obal, alebo keď je kávovar plný odpadu, nenecháš ho blikať, aby to vyčistil ďalší kolega, ale vysypeš ho a pripravíš na ďalšie používanie.

Takýto zoznam ostal po vás aj na úrade vlády?

Na úrade vlády po mne fyzicky nezostalo nič. Iba urobená päťmesačná práca.

Video: Bývalá šéfka Ódorovej kancelárie Gulášová: Úrad od nás preberal aj Kaliňák mladší
 (Autorky: Martina Koník, Veronika Folentová) 

Nemali ste potrebu odovzdať takéto skúsenosti po piatich mesiacoch vašim nástupcom?

V rámci tímu na čele s bývalým premiérom sme sa rozhodli, že úrad odovzdáme profesionálne. Každý z nás, to znamená ja, vedúci vlády a aj generálny tajomník služobného úradu, sme pripravili nejaký typ informácií, ktoré sme svojim nasledovníkom odovzdali.

Aké informácie tam boli?

Nebudem hovoriť za kolegov, ale ja som pripravila sumár aktivít, ktoré by sa asi mali diať, aby kancelária fungovala. Od rôznych informačných a personálnych systémov, ktoré mojím odchodom v ten deň zanikli, a od ďalšieho dňa bolo treba schvaľovať ďalšie veci, aby nestála agenda. Z každej oblasti som zosumarizovala pár bodov, čo je pre chod úradu a samotnej kancelárie dôležité.

Ako vyzeralo odovzdávanie kancelárie? Komu ste ju odovzdali?

Udialo sa to minulý týždeň medzi pondelkom a stredou. Odovzdávali sme to spoločne s vedúcim úradu vlády Michalom Luciakom. V pondelok sme sa prvýkrát stretli s novým vedúcim úradu, s Jurajom Gedrom, ktorý prišiel na stretnutie s Erikom Kaliňákom. Tam padli prvé

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Ľudovít Ódor

Prezidentské voľby 2024

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie