Denník N

Newsfilter: Fico chytil nula migrantov, ale veľa voličov

Šutaj Eštok, Fico a policajný šéf Polakovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Šutaj Eštok, Fico a policajný šéf Polakovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bolo to predstavenie pre nenáročných, ale účel splnilo. 2. Čím viac CapsLock, tým viac Žilinka – generálny prokurátor zostáva. 3. Nie všetkých ľudí bývalej éry vyhodia. Zatiaľ.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bolo to predstavenie pre nenáročných, ale účel splnilo

V pondelok na siedmu večer ohlásili premiér Robert Fico a minister vnútra Matúš Šutaj Eštok spoločný brífing na hraničnom priechode Čunovo-Rajka pri Bratislave. Samozrejme, témou boli migranti ako vždy, keď sa predseda Smeru vydá na hranice.

Tentoraz sa rozhodol za prítomnosti dočasného policajného prezidenta Slovensku oznámiť, že „každý nelegálny migrant, ktorý sa pokúsi prekročiť hranicu so Slovenskom, bude zadržaný“. Premiér ešte dodal, že „v krátkom čase sa veľmi obávame výrazného zhoršenia migračnej situácie“.

Ak tým myslel najbližšie týždne či mesiace, tak je to nepravdepodobné, pretože nelegálna migrácia počas zimy tradične zoslabne a už niekoľko týždňov klesá.

Aký bol výsledok. Do akcie sa zapojili vojaci, policajti, drony, policajné kone aj psy. Na hraničný priechod dokonca pristavili vodné delo, pretože je dobre známe, že práve tam sa zvyčajne zhromažďujú davy utečencov, ktoré čakajú, kým ich rozpráši silný prúd vody.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauza Dobytkár

Maroš Žilinka

Matúš Šutaj Eštok

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Robert Fico

Komentáre

Teraz najčítanejšie