Denník N

Žiaden človek nedokáže tak zosmiešniť Žilinku, ako dokáže zosmiešniť len Žilinka Žilinku

Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N - Tomáš Benedikovič
Generálny prokurátor Maroš Žilinka. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je publicista

Keď generálny prokurátor Maroš Žilinka ohlásil, že „vo veľmi rozumnom a primeranom čase“ oznámi zásadné rozhodnutie, začali sa šíriť špekulácie a dohady. O to viac, že podľa vlastných slov svoje vnútorné rozhodnutie už prijal a informoval aj svojich najbližších rodinných príslušníkov. A hovoril o údajných útokoch proti jeho osobe, ktoré ho priviedli k určitým úvahám.

Ak by vtedy povedal, že jeho zásadným vyhlásením je, že nikam neodchádza, asi by sme si ťukali na čelo a pýtali by sme sa, čo je to za nezmyselné zásadné rozhodnutie a vyhlásenie.

Keďže sa jasne vyjadril, že kandidovať na post prezidenta nebude, zostávalo jediné núkajúce sa vysvetlenie, a to odstúpenie z funkcie generálneho prokurátora. V zrkadle jeho vlastných slov nič iné nedávalo zmysel.

Toto sa udialo po tom, ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Maroš Žilinka

Komentáre

Teraz najčítanejšie