Denník N

Hrozilo, že budem šéfredaktorom, ktorý zhasne, vraví Tabery o odchode Respektu z Economie

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery v nových priestoroch redakcie v pražskom paláci Lucerna. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N
Šéfredaktor Respektu Erik Tabery v nových priestoroch redakcie v pražskom paláci Lucerna. Foto: Gabriel Kuchta, Deník N

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Týždenník Respekt zmenil k 1. novembru vydavateľa. Po pätnástich rokoch, keď bol súčasťou Economie a patril Zdeňkovi Bakalovi, sa jeho vydavateľom stala spoločnosť Respekt Media.

V nej majú štvrtinové podiely slovenský Denník N, nadácia Independent Press, ktorá je spoluvlastníkom českého Deníka N, a spoločnosť Aegis Holding novinára a spisovateľa Lászlóa Szigetiho. Posledný štvrtinový podiel patrí samotnej redakcii Respektu.

O tom, čo táto zmena pre časopis znamená, sme sa rozprávali s jeho šéfredaktorom Erikom Taberym, ktorý bol aj predsedom redakčnej rady Denníka N.

Stretávame sa vo vašich nových redakčných priestoroch. Akú veľkú zmenu dnes Respekt zažíva tým, že prechádza pod nového vydavateľa?

Tá zmena je obrovská. Málokto mimo mediálneho priestoru si vie predstaviť, ako veľa parametrov v organizačných a vydavateľských aktivitách sa pre nás mení. Obrovská zmena je aj v tom, že redakcia bude spolumajiteľom seba samej, k čomu došlo po niekoľkých hádam desiatkach rokov. A je to vtipné.

Teraz spolu sedíme na Vodičkovej ulici v Prahe, a keď sa pozeráme z okna, vidíme dom, kde bola vôbec prvá revolučná redakcia Respektu, takže to má aj symbolickú stránku veci. S tou zmenou sa spája veľa pozitívnych emócií, ale aj veľká nervozita.

Pozitíva sú v tom, že sa na to tešíme a že nám to umožní reagovať na veľa vecí rýchlejšie a po svojom. No, pochopiteľne, sprevádza to nervozita, nech už sa týka toho, aby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Médiá

Nové na eNku

Rozhovory

Slovensko, Svet

Teraz najčítanejšie