Denník N

Danko sa obáva o budúcnosť koalície, kritizuje Fica i ministrov Hlasu

Traja koaliční lídri pri podpisovaní koaličnej zmluvy. Foto N - Tomáš Benedikovič
Traja koaliční lídri pri podpisovaní koaličnej zmluvy. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Ešte pred rokovaniami o programovom vyhlásení novej vlády predseda koaličnej SNS Andrej Danko dáva najavo svoju nespokojnosť. Robertovi Ficovi vyčítal, že na samite v Bruseli minulý týždeň hlasoval aj za vojenskú podporu Ukrajiny, hoci doteraz premiér a predseda Smeru vojenskú pomoc jednoznačne odmietal.

„To, že to Robert Fico podporil, s tým nesúhlasím. Budem mu to určite tlmočiť. Treba vždy v politike jedno rozprávať a tak aj konať. Sami vidíte v texte vojenskú podporu, pritom jasne komunikoval, že vojenskú pomoc odmietame. To bolo pre mňa prekvapivé,“ povedal Danko v rozhovore pre Hospodárske noviny.

Predseda SNS rozprával, že chce kandidovať do Európskeho parlamentu, a ak sa tam dostane, zváži, čo ďalej, keďže súčasná koalícia nemusí dlho vydržať.

Dankovi sa nepáčia kroky ministrov Hlasu – ministerku zdravotníctva Zuzanu Dolinkovú kritizuje za to, že vraj „rozpráva o povinnom očkovaní“, nespokojný je aj s ministrom školstva Tomášom Druckerom, podľa ktorého „mimovládky v školách nie sú problémom“.

„Neviem, dokedy môže taká vláda vydržať,“ vyhlásil Danko pre HN.

V rozhovore pre Startitup zase naznačoval, že rokovania v koalícii sú náročné. „Politicky by sme si všetci oddýchli, keby sa jeden alebo druhý stal prezidentom, ja sa tým netajím,“ vravel Danko na margo Roberta Fica a Petra Pellegriniho.

Robert Fico na kritiku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Danko

Ficova vláda

Robert Fico

Slovensko

Teraz najčítanejšie