Denník N

Po Erikovi Kaliňákovi získali na úrade vlády funkcie dídžej aj asistentka z okolia Fica

Alexander Kováč získal funkciu na tlačovom odbore úradu vlády. Vplyvné miesto na úrade vlády sa ušlo aj Veronike Murkovej. Foto - Facebook Mladých sociálnych demokratov
Alexander Kováč získal funkciu na tlačovom odbore úradu vlády. Vplyvné miesto na úrade vlády sa ušlo aj Veronike Murkovej. Foto – Facebook Mladých sociálnych demokratov

Premiér Robert Fico a Robert Kaliňák sa postarali o „smeráckych vlkov“, po voľbách im dali vplyvné funkcie. Na úrade vlády sa ušlo miesto aj dídžejovi Alexandrovi Kováčovi či mladej posile Smeru Veronike Murkovej, ktorá sa počas kampane objavovala po boku Fica.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bol deň po parlamentných voľbách a Robert Fico už chcel odísť z tlačovej besedy, keď sa s poslednou otázkou prihlásil redaktor portálu Ereport, za ktorým stojí známy predsedu Smeru, podnikateľ Fedor Flašík. Redaktor povedal Ficovi, že má „takú milú otázku“, komu by sa chcel poďakovať za obdobie posledného tri a pol roka.

Fico sa najprv zdráhal niekoho menovať a začal hovoriť, že každý niečo do Smeru priniesol a prispel k tomu, že stranu volilo zhruba 700-tisíc voličov, no nakoniec bol aj konkrétny.

„Máme takého chlapca, volá sa Alex Kováč, ktorý nám strašne pomáhal s vecami. Tak, prosím, nech celé Slovensko berie meno Alex Kováč, ako keby sme ďakovali celému Slovensku. To chcem fakt povedať, aj mu takto zatlieskam, lebo bol brutálny,“ vyhlásil Fico a straníci, ktorí s ním stáli na tlačovke, tiež zatlieskali.

Od volebného víťazstva Smeru, ktorý sa dohodol na vládnutí s Hlasom a SNS, prešlo len pár týždňov a Alex Kováč už má

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ficova vláda

Robert Fico

Robert Kaliňák

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie