Denník N

Prrritvrrrdiť, rrrodičia!

Vždy som chcela chrániť učiteľov. Dokonca aj tých, čo neboli najlepší, najtrpezlivejší k deťom. Tiež učili – ako sa nesprávať.

Vždy som mala pocit, že učiteľov treba chrániť. Pred gaunermi. I keď – nebola som vzorný žiak. Na základnej škole mi bolo fajne, ale na gymnáziu sa to pritvrdilo. Ako vravela na každom rodičovskom združení triedna môjho brata vybraným rodičom, poctivo nedbajúc na to, že račkuje : Prrritvrrdiť, rrrodičia, prrritvrdiť trrreba!

Na gymnáziu, tam som previdela, aká bude druhá polovica 90. rokov. Mafia & podvody. Chlapec v poslednej lavici, hezoun s milou tváričkou, ktorý počas hodín matematiky kikiríkal profesorke za chrbtom. A keďže ju presne odhadol, starnúcu a roztržitú paniu, ako zraniteľnú, inteligentný natoľko, aby videl vlastnú arogantnú silu drzosti. Urobil parádny podvod. Neprišiel na koncoročnú písomku, ale spolužiaci ho nenáhlasili ako chýbajúceho. Kamaráti mu opísali zadania príkladov. Doma si ich v pokoji a s pomocou učebnice vyrátal a vyplnil dvojhárok. Keď profesorka prišla do triedy s oznámkovanými písomkami, reklamoval, že čo tá jeho. Nato zmätená učiteľka odkráčala do kabinetu, či tam

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Protesty učiteľov

Teraz najčítanejšie