Denník N

Newsfilter: Danko je pri sile, bude ho treba saturovať

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Predseda SNS získal veľa a nerád by o to prišiel. 2. Vláda plní sľuby hneď na začiatku. 3. Masový vrah si zaslúži odsúdenie, ale tiež odvádza pozornosť. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Získal veľa a nerád by o to prišiel

Mesiac po voľbách sa zdá, že Andrejovi Dankovi sa podarilo takmer všetko, čo chcel. S výrazným prispením externistov z kalných vôd slovenskej politiky vrátil svoju stranu do parlamentu, čo sa mu, mimochodom, podarilo už v roku 2016. A ním spomínaná koalícia Smer – Hlas – SNS nakoniec naozaj vznikla.

Môže si byť istejší. Nacionalisti síce majú v Národnej rade najmenší klub, ale Danka ako predsedu koaličnej strany zvolili za podpredsedu parlamentu. Navyše strana získala nadproporčné zastúpenie vo vláde: bude ovládať tri rezorty, pričom jeden z nich bude úplne nový.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Matúš Šutaj Eštok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Smer

SNS

Komentáre

Teraz najčítanejšie