Denník N

Taraba chce odvolať šéfa inšpekcie životného prostredia, ktorý je chráneným oznamovateľom a bol policajným agentom

Minister Tomáš Taraba a riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia Ján Jenčo. Foto N – Tomáš Benedikovič
Minister Tomáš Taraba a riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia Ján Jenčo. Foto N – Tomáš Benedikovič

Riaditeľ inšpekcie ako policajný agent pomohol k obvineniu advokáta, ktorého kancelária zastupuje aj bývalých riaditeľov SIS Pčolinského a Aláča. S tými je v inom prípade obvinený aj Peter Košč, bývalý obchodný partner Tomáša Tarabu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Minister životného prostredia Tomáš Taraba (za SNS) nakrútil video zo zákulisia ministerskej kancelárie. Okrem toho, že ukázal kanceláriu, zaútočil na Jána Budaja a ukázal aj ministerský byt, sa posťažoval, že nevie odvolať šéfa svojho podriadeného úradu.

Nepovedal meno, no sťažoval sa, že jeho podriadený sa bránil tým, že má štatút chráneného oznamovateľa. Takýto štatút majú napríklad aj vyšetrovatelia NAKA známi ako čurillovci a malo ich to ochrániť pred odvolaním.

Človekom, ktorého chcel Taraba dostať z funkcie, je generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia Ján Jenčo.

Spolupracoval s políciou ako agent

Jenčo minulý rok spolupracoval s políciou ako oznamovateľ a agent.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ochrana prírody

Príroda

SNS

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie