Denník N

Na volebný súboj so Zelenským chce čakať aj dva roky. Arestovyč je rozprávkar, no časť Ukrajincov môže zaujať (profil týždňa)

Animácia - Midjourney
Animácia – Midjourney

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Keď v januári tohto roku Olexij Arestovyč odchádzal z tímu ukrajinského prezidenta, český analytik Michal Lebduška pre Denník N povedal, že sa nebojí, že nebude mať čo robiť. „Vystriedal množstvo profesií, nestratí sa,“ hovoril vtedy.

Arestovyč bol v minulosti okrem mediálneho poradcu Volodymyra Zelenského aj hercom, blogerom, vojakom vo vojenskom spravodajstve či spirituálnym poradcom. Sebavedomie má vysoké, ako aj schopnosť sebaprezentácie – vyzná sa v umení predať sa.

Muž, ktorý bol minulý rok jednou z hlavných tvárí ukrajinského boja proti ruskej agresii, však má záujem o tú najvýznamnejšiu pozíciu v krajine. Tento týždeň oznámil, že chce bojovať o post ukrajinského prezidenta a vyzvať vo voľbách Volodymyra Zelenského.

Voľby sa mali pôvodne uskutočniť v marci budúceho roka, no je možné, že ich odložia a prvé funkčné obdobie Zelenského predĺžia. Arestovyč tvrdí, že bude čakať aj dva roky.

Arestovyč ešte v máji 2022, keď bol jedným z najobľúbenejších politikov v krajine. Foto N – Tomáš Benedikovič

Stojí za článkom v Time?

O možnosti kandidovať hovoril už v auguste 2022 ešte ako komunikačný poradca Zelenského. Vtedy však vravel, že do toho pôjde až po tom, čo si súčasný prezident odkrúti dve volebné obdobia.

Jeho postoj voči Zelenskému a vláde sa odvtedy výrazne zmenil. Vládu kritizuje za neúspech protiofenzívy a veľmi tvrdý je aj k prezidentovi. Tento týždeň na X naznačil, že Zelenskyj sa správa ako

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Profil týždňa

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie